default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 09.12.2016, Saat: 18:22

[-]
Önemli Bilgilendirmeler - Lütfen Dikkatle Okuyunuz:


Tablet Piri uygulamamız güncellenmiştir.
Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler.

Yazar Konuyu Başlatan: paradox - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 2874 - Yorum Toplam Yorumlar: 3
Konu Kalitesi: % 3
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

paradox
Site Kurucusu
******
Admin Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 1572
Yorum Sayısı: 10,392
Üyelik Tarihi: 07.02.2013
Rep Puanı: 215
Teşekkürler: 6
2585 Mesajına, 3182 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 27.02.2013 11:40
(Bu konu en son: 23.04.2013 Tarihinde, Saat: 23:00 düzenlenmiştir. Düzenleyen: paradox.)FIRMWARE:
Telefon içerisindeki komple yazılım sistemidir. Yani Android. Marka ve modele göre farklı kodlamalar isimler alabilir. Bütün yazılımsal yapı firmware üzerine kurulur. Güncellemeler ve düzeltmeler asıl olarak firmware üzerine çıkar. Firmware için asıl kök yapı diyebiliriz.

ROM:
Kimileri firmware ile aynı kefeye koysa da aslında tam olarak onunla aynı değildir. Matematiksel olarak ifade etmek gerekirse Firmware>Rom'dur. Firmware için kök yapı demiştik, rom için de bu kök yapıyı kullanıcılara göre özelleştiren ve onlara yönelik ek yazılım ve ayarlar içeren yazılım diyebiliriz. Google Android firmware'yi geliştirip üreticiye verdikten sonra, üreticide stock rom üretip bunu cihaza yükleyip piyasaya sunar.

STOCK ROM:
Yazılım üreticisi Google'in ürettiği firmware'in cihaz üreticileri tarafından kendi cihazlarına göre özelleştirilmiş hali.

CUSTOM ROM:
Üretici firmaların piyasaya sürdüğü stock romların, geliştirici kullanıcılar tarafından üzerinde performans ve görselliğe yönelik değişiklikler içeren modifiye edilmiş hali.

ROOT:
Telefonunuz ve sistem yazılımı üzerinde tam yetkiye sahip olma durumu.

KERNEL:
Donanımlar ile işletim sistemi arasındaki çalışmayı sağlayan ve kontrol eden yapı.

WIPE:
Kabaca silmek demektir. bu terimi gördüğünüz yerlerdeki işlemler sistemdeki ayar ve kullanıcı verilerini siler.

WIPE DATA/FACTORY RESET:
Recovery seçeneklerinden birisidir. Uygulandığında SD card bölümü hariç her şey sıfırlanır.

WIPE CACHE PARTITION:
Uygulandığında, kurulumlar esnasında oluşturulan geçici dosyaların temizlenmesini sağlar. Kullanıcı verileri (rehber vs.) silinmez. Bilgisayarınızda bulunan temp dosyasının temizlenmesi gibidir.

WIPE DALVIK CACHE:
Sistem içerisinde bulunan uygulama artıklarını temizlemek için kullanılır. Rom yüklemelerinden sonra oluşacak açılış sorunlarında tavsiye edilir. CWM Recovery advanced menüsünde bulunur.

NON-WIPE:
Sistem ayarları ve kullanıcı verileri üzerinde değişiklik yapmayan yazılımlardır.

RECOVERY:
Kabaca kurtarma anlamına gelir.

DOWNLOAD MOD:
Cihaza firmware yapısı içerisindeki dosyaları yüklemede kullanılan çalışma modudur.

RECOVERY MOD:
Cihazı zor durumlarda kurtarmaya yarayan çalışma modudur. İçerisinde birkaç sıfırlama seçeneği olduğu için bu isim verilmiştir.

USB DEBUGGING:
USB hata ayıklama modu.

CUSTOM BINARY COUNTER (ROM COUNTER) :
Orjinal olmayan firmware, custom rom ve kernel yüklemelerinin her birinde 1 artan sayaçtır. Download moduna girildiğinde görebilirsiniz.

JIG:
Download moduna tuş kombinasyonu ile girmeyen ve rom yükleme sayacını sıfırlamak için kullanılan minik usb aparatı.

GOOGLE PLAY:
Resmi ve gayri resmi olarak bulunan uygulama ve oyunların edinildiği kaynaktır.

DEEP SLEEP:
Telefonun batarya tasarrufu için uyku modundan kısa bir süre sonra derin uyku moduna geçmesidir. Kapatılabilecek birçok ünite bu esnada geçici olarak devre dışı bırakılır.

BLN:
Açılımı (Back Light Notification)'dır. Normalde android cihazlarda bulunmayan bir özellik olan çağrı yada mesaj geldikten sonra uyarı görüntülenmemesi özelliğini ekleyen fonksiyondur.

BOOT LOADER:
Telefonunuzu açtıktan sonra kerneli uyandıran ve ona işletim sistemini başlatması emrini veren ufak programcık. Boot bölümünde yüklüdür. Boot kısmı zarar görürse bu program başlatılamayacak ve telefon hiçbir tepki veremeyecektir. Jtag uygulaması ve donanımları ile boot yüklemesi yapılması gerekir.

ANA BANT (BASEBAND):
Telefonda şebeke bağlantılarını kontrol eden ve düzenleyen işlemci ile bağlantılı olarak çalışan kendine ait bir çipi bulunan donanım parçası. Telefonda Ayarlar/Telefon Hakkında Bölümünde yazan ana bant sürümü kısmıdır.

INTERNAL SD (SDCARD):
Telefonun içerisindeki bellek çipinde bulunan depolama alanı. Dosya yöneticisine girildiğinde sdcard olarak adlandırılır.

EXTERNAL SD:
Harici takılan hafıza kartınızın telefonda dosya yöneticisinden görünen ismidir.

PUSH:
Açılımı (itmek) komutu: Emülatöre veya bağlı cihaza bir dosya ve dizin kopyalamak için kullanılan komuttur.

PULL:
Açılımı (çekmek) komutu: Emülatör veya bağlı cihazdan bir dosya veya dizin kopyalanmak için kullanılan komuttur. Push komutunun tam tersi.

BRICK veya HALF-BRICK:
Brick olan telefon ya hiç açılmıyordur ya da açılış logosunun olduğu ekranda takılı kalıp kısa periyotlarla titriyordur.

HALF-BRICK:
Cihazın ekranında PC -- ! -- CİHAZ şeklinde karşılıklı birbirine bakan ikonların görüldüğü ekrandır. Her iki durumda da eğer 3 tuşunuz çalışıyorsa cihazı recovery moda sokarak temizleme yolunu deneyebilir veya download moda girip ODİN üzerinden yeniden yazılım yüklemesi yapabilirsiniz veya USB JİG ile download moda alabilirsiniz..

J-TAG / JTAG:
Açılımı (Joint Test Action Group / Ortak Test Eylem Grubu)'dur. Mobil cihazlar, modemler vb. mikro cihazların anakartları üzerinde yer alan JTAG pinlerine bağlantı yapılarak, flash bellek, EPROM, ROM veya işlemcisi sökülmeden, içerisindeki bilgilerin silinerek yeniden yüklenmesini, dolayısıyla da yeniden programlanmasını sağlayan cihazdır. IEEE 11491 Standart Test Erişim Noktası ve Sınır-Arama bu terimin ortak adıdır. Başlangıçta sınır tarama ve baskı devre testi için icat edildiyse de hala yaygın olarak bu uygulama için kullanılmaktadır.

ADB (ADB SHELL):
Açılımı (Android Debug Bridge) demek. Android için uygulama geliştirenlerin kullandıkları Android SDK içerisinde yer alan bir komut istemi platformu. Aynı Windows'daki CMD gibi. Android SDK'nın bu komut istemi aracı ile PC'ye bağlı Android tabanlı tablet ve/veya telefonunda işlemler yapmak (dosya/dizin kopyalamak, dosya/dizin yüklemek, aplikasyon yüklemek, silmek vb.) mümkün. Bunu sadece Android Developer'lar kullanır, zira geliştirdikleri uygulamayı yükledikleri zaman oluşacak/oluşan hataları görmek ve ayıklamak (Debugging) isterler.

AOSP:
Açılımı (Android Open Source Project) olan ve Android Açık Kaynak Projesi olarak çevrilebilen Android'in tabanını oluşturan kısaltılmış terimdir. Esas olarak hiçbir Android sürümünü baz almayan ve dağıtılan kaynak kodlardan üretilmiş romları tanımlamak için kullanılır ve örnek olarak miui ve cyanogen gösterilebilirler.

AOKP:
Açılımı (Android Open Kang Project'in) kısaltmasıdır. AOSP tabanlı olan AOKP özelleştirme ve eklentiler yönü ile dikkat çekmektedir. AOKP ROM'lar yeni eklenen özellikler ve özelleştirmeler dışında stock rom yakınlığında bir Android deneyimi sunar.

MIUI:
MIUI Custom ROM olup Çin tabanlı versiyondur. Bir çok kişiselleştirme özelliği bulunur. Ayrıca MIUI ekibinin kendi launcher, widget ve uygulamaları bulunmaktadir.

CYANOGENMOD:
CyanogenMod, AOSP tabanlı saf bir ROM'dur. Görebileceginiz bir çok rom portlanmış CyanogenMod tabanı ile calışmaktadır.

[comi olarak çıkartılan tüm firmware ler odexed olarak bulunurlar. Odexed- Cihazın açılışı daha yavaştır- Uygulamaların açılışı nispeten daha hızlıdır- Bellek kullanımı fazladır- Daha fazla yer kaplar- Düzenlenmesi ve kişiselleştirilmesi zahmetlidir.

DEODEXED:
Bu sistemlerde ise odex dosyaları kaldırılarak bunların işlevleri apk dosyalarının içerisine aktarılmıştır. Açılışta diğerine oranla yavaştırlar ancak kişiselleştirilebilmeleri ve düzenlenmeleri daha basittir. Deodexed - Cihazın açılışı nispeten daha hızlıdır - Uygulamaların açılışı daha yavaştır - Bellek kullanımı azdır - Daha az yer kaplar - Düzenlenmesi ve kişiselleştirilmesi kolaydır.

BETA SÜRÜM NEDİR:
Beta sürümü bir programın son sürümünden önce piyasaya sürülen sürümlerine denir. Bunlar genelde hataları bulmak ve azaltmak için yapılan sürümlerdir. Eğer Beta 1, Beta 2 gibi sürüm isimleri görüyorsanız, unutmayın bunlar çoğunlukla hata içeren sürümlerdir. Profesyonel ve çok geniş kapsamlı yazılımlardada Beta seviyesinden sonra RC'ler başlar. Yani Release Candidate. Bu da Türkçe'ye tam doğru çevrilmemekle beraber aday sürüm diyebiliriz. Yani Ürünün RTM olmasından önceki aday final sürümleri. RTM ise artık ürünün nihai halidir Release To Manufacturer demektir, yani artık ürün bitmiş ve üretime gitmiş kullanıma sunulmuştur.

GPU:
Açılımı (Graphic Processing Unit)Grafik İşleme Birimidir. Grafiğin işlendiği yer anlanına gelir. Grafik işlemeye yönelik bir işlemci olmasıdır yani telefonumuzdaki veya bilgisayarımızdaki ekran kartı diyebiliriz.

CPU:
Açılımı(Central Processing Unit)Merkez İşleme Birimidir. CPU (işlemci) telefonumuzun beyni olarak tanımlanır tüm işlemler CPU tarafından yapılır. Cihazınızın işlem yeteneği ve hızı tamamen işlemcimizin yeteneği ve hızına baglıdır.

ÇÖZÜNÜRLÜK:
Açılımı (Resolution) Görüntü teknolojilerinde kalite'yi gösteren ölçü birimidir. 400x240, 854x480, 320x240, 800x480, 1024x768 ekran çözünürlükleri, görüntüyü oluşturan piksel sayısını gösterir yani cihazınızın ekran kalitesini. Çözünürlük yükseldikçe görüntü kalitesi doğru orantılı olarak yükselir.

NANDROID BACKUP:
Android İşletim Sistemi'nin yedeğini alarak SD karta kopyalayan işleme verilen addır.

NFC:
Açılımı (Near Field Communication)Yakın Alan İletişimi NFC, Nokia, Sony ve NXP’nin 2004 yılında bir araya gelerek oluşturduğu bir temassız iletişim standartıdır. NFC teknolojisi, kredi kartı, banka kartları, ulaşım kartları, üyelik kartları ve kurumsal kartlar ve giriş-çıkış kartları gibi uygulamaları olan dokunmasız/kablosuz çalışan akıllı kartların bu teknolojilerle uyumlu cep telefonlarına, el bilgisayarlarına entegre edilmesi ve bu cep telefonlarının uygulamaya bağlı olarak (örneğin POS cihazına) ürüne ve insana yaklaştırılmasıyla iletişime geçerek çalışması demektir.

CRT EFFECT:
Cihaz ekranının açılışta ve kapanışta tüplü tv gibi ortadan çizgilenerek kapanmasıdır bir nevi görsellik.

SAR DEĞERİ:
Açılımı (Specific Absorbation Rate) cep telefonlarının yaymış olduğu radyasyon miktarına denilmektedir. Yani vücudun emdiği elektromanyetik enerjiyi ifade etmektedir. Kullandığınız cep telefonları bir radyo alıcısı ve vericisidir. Bundan ötürü radyo dalgalanmalarına maruz kalınmaması için belli bir stardartlara göre üretilmeleri gerekmektedir.

CF-ROOT KERNEL:
CF-Root bir çeşit kerneldir. Chainfire nickli şahsın hazırladığı özel kernel dosyası odin ile telefona flaşlanarak uygulanır. Bu kernel ile telefona superuser(root) dışında CWM uygulaması da yüklenir. Bu uygulama içerisinde kernel, rom, root vb. ile ilgili çeşitli gelişmiş ayarlar ve araçlar yer alır. Ayrıca varsayılan recovery moduna yeni ve gelişmiş seçenekler ekleyen CWM Recovery modu yüklenir ve daha fazla kontrol sağlanır. Bu kernel yüklendiğinde cihaz otomatik olarak rootlanmış olur. Diğer root ile aynıdır. Aralarında bir fark yoktur.

CWM RECOVERY:
CWM Recovery, CF-Root kerneli ile birlikte yüklendiği gibi ayrı olarak rootsuz telefonlara root yetkisi olmadan da yüklenebilir. CWM Recovery'nin normal recovery modundan farkı daha ğelişmiş ve fazla fonksiyona sahip olmasıdır. Bu menülerden sistem, sdcard, mmc formatlama, fabrika ayarlarına dönme, uygulama artıklarını temizleme, custom rom yükleme modifiye zip dosyaları yükleme vb. işlemler yapılabilmektedir.

EFS:
Açılımı(Encryption File System) içerisinde telefona ait---- IMEI, Wifi Mac Adresi, ürün kodu gibi bilgiler bulunur. Bu klasör Custom rom yüklemeleri ve firmware yüklemeleri gibi işlemler esnasında zarar görebilir, silinebilir yada değiştirilebilir.

ODIN:
Resmi olmayan bir ROM yükleme programıdır.

OFFICIAL FIRMWARE:
Resmi Firmware.

UNOFFICIAL FIRMWARE:
Resmi olmayan Firmware.

Sorunlarınızın çözümüne daha çabuk ulaşabilmek için lütfen Gold Üye olunuz.
(Tarafımdan yalnızca Gold üyelere destek verilecektir.)
Linki görebilmek için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
[Resim: i487bg4btp.png]
+355 67 436 78 76
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
nitrox
Yeni Üye
*
Üye Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 5
Üyelik Tarihi: 30.06.2013
Rep Puanı: 1
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #2
Konu Tarihi: 08.11.2013 16:56
güzel paylaşım eline sağlık Süper
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
oldman06
Yeni Üye
*
Üye Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 6
Üyelik Tarihi: 30.06.2013
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 1
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #3
Konu Tarihi: 25.02.2014 15:25
(Bu konu en son: 25.02.2014 Tarihinde, Saat: 15:25 düzenlenmiştir. Düzenleyen: oldman06.)
(08.11.2013 16:56)nitrox Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  güzel paylaşım eline sağlık Süper
tesekkurler cok emek sarfedılmış ve değerli bilgiler bunlar bende kendimi android ci zannediyordumGülümseme) izniniz olursa sitenizin ismi ve adınız ile kendi sitemde paylaşmak isterim
Kalp - Sevgi

(08.11.2013 16:56)nitrox Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  güzel paylaşım eline sağlık Süper
tesekkurler cok emek sarfedılmış ve değerli bilgiler bunlar bende kendimi android ci zannediyordumGülümseme) izniniz olursa sitenizin ismi ve adınız ile kendi sitemde paylaşmak isterim
Kalp - Sevgi
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
paradox
Site Kurucusu
******
Admin Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 1572
Yorum Sayısı: 10,392
Üyelik Tarihi: 07.02.2013
Rep Puanı: 215
Teşekkürler: 6
2585 Mesajına, 3182 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #4
Konu Tarihi: 20.03.2014 21:10
(25.02.2014 15:25)oldman06 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(08.11.2013 16:56)nitrox Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  güzel paylaşım eline sağlık Süper
tesekkurler cok emek sarfedılmış ve değerli bilgiler bunlar bende kendimi android ci zannediyordumGülümseme) izniniz olursa sitenizin ismi ve adınız ile kendi sitemde paylaşmak isterim
Kalp - Sevgi

(08.11.2013 16:56)nitrox Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  güzel paylaşım eline sağlık Süper
tesekkurler cok emek sarfedılmış ve değerli bilgiler bunlar bende kendimi android ci zannediyordumGülümseme) izniniz olursa sitenizin ismi ve adınız ile kendi sitemde paylaşmak isterim
Kalp - Sevgi

Rica ederiz.
Buyurun, dilediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

Sorunlarınızın çözümüne daha çabuk ulaşabilmek için lütfen Gold Üye olunuz.
(Tarafımdan yalnızca Gold üyelere destek verilecektir.)
Linki görebilmek için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
[Resim: i487bg4btp.png]
+355 67 436 78 76
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konu Bağlantı Araçları
Android  - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Konusunun Linki Direkt Link
Android  - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Konusunun HTML Kodu HTML Link
Android  - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Konusu BBCode Linki BBCode Link
Android  - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Araç - Bakım Android'le Yasaklı Sitelere Girmek - DNS Değiştirmek paradox 16 269,315 17.09.2016 14:42
Son Yorum: basko_1
iyi WiFi Çekimi İçin Güzel Bir Uygulama x-calibur 4 8,321 12.08.2016 18:54
Son Yorum: paradox
Araç - Bakım Bilgisayarda Android Uygulamarını Çalıştırmak - Blue Stacks paradox 10 4,477 29.03.2016 03:00
Son Yorum: paradox
SSS PC'de ki İnterneti USB Kablo ile Android Telefon veya Tablete Aktarmak? DeAtHeR 10 27,662 18.12.2015 14:39
Son Yorum: DeAtHeR
  Android'iniz İçin En İyi 5 Custom Rom! paradox 13 4,748 15.05.2015 17:40
Son Yorum: paradox

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Rom, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Firmware, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Software, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Yazılım, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. İnceleme, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Video, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Test, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Kutu İçeriği, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Karşılaştırma, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Tamir, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Servis, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Teknik Servis, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Yükleme, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Boot, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Recovery, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Mod, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Kernel, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Backup, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Restore, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Yedek, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Brick, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Unbrick, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Root, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Unroot, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. 3G, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. WiFi, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Wireless, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Ekran, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Dokunmatik, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Ters Dokunmatik, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Tablet, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Tool, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Custom, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Stock, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. CWM, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Driver, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. USB, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Kilit, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Desen, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Desen Kilidi, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Şifre, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Logo, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. ADB, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Animation, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. OTA, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Açılmıyor, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Touch, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Screen, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Yardım, Android - Terimler - Yeni Başlayanlar İçin Faydalı Bilgiler. Güvenli Mod


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: