default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 11.12.2016, Saat: 09:06

[-]
Önemli Bilgilendirmeler - Lütfen Dikkatle Okuyunuz:


Tablet Piri uygulamamız güncellenmiştir.
Dünya'nın En Gizemli Örgütleri

Yazar Konuyu Başlatan: Titanium - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 115 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Titanium
Yeni Üye
*
Üye Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 77
Yorum Sayısı: 78
Üyelik Tarihi: 26.04.2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 10.11.2015 03:53
(Bu konu en son: 12.11.2015 Tarihinde, Saat: 04:59 düzenlenmiştir. Düzenleyen: paradox.)MASONLAR
[Resim: masonlar.jpg]
‘Mason’ kelimesi taş ustası anlamına gelir. Başlangıçta mason loncaları gerçekten masonlardan, yani taş ustalarından oluşmaktaydı fakat daha sonra nedeni bilinmeyen bi şekilde, taş ustası olmayan bi kaç kişi bu loncalara girdi ve bu akımla birlikte oluşan yeni gruba ‘Hür ve kabul edilmiş mason’ (free mason) dendi.

6 MİLYON ÜYESİ BULUNMAKTADIR - Masonluk, başlangıcının resmi olarak 16'ncı yüzyılın sonu ve 17'nci yüzyılın başlarına dayandığı düşünülen bir çeşit ‘Kardeşlik’ organizasyonudur. Dünyanın birçok ülkesinde beş milyon üyesi bulunmaktadır. Sadece İngiltere, İskoçya ve İrlanda’da 480 bin, Amerika Birleşik Devletleri’nde ise 2 milyona yakın üyesi bulunmaktadır. Tarihte ve günümüzde legal sistemlerde önemli yerlerde politik adamları ve bağlantıları bulunmaktadır.


İLLUMİNATİ
[Resim: the-all-seeing-eye-illuminati-symbol.jpg]
1776 yılında Almanya’nın Münih kentinde, Adam Weishaupt isimli Kabbalacı bir hukuk profesörü ve Baron von Knigge önderliğinde kurulan gizli bir topluluktur.

AYDINLATILMIŞ OLANLAR - Illuminati, ‘Aydınlanmış Olanlar’ anlamına gelmektedir. Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, daha sonraları gizli siyasi amaçları olduğu öne sürüldü. İlluminati dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır. Günümüzdeki amacı halk kitlelerinin karar verme yetisini kontrol altında tutmak, dünya liderlerini ve ekonomiyi istediği şekilde yönlendirmektir.
KİLİSEYE KARŞI KURULDU - İlluminati tarikatının kuruluş kökeni şu şekilde ifade ediliyor: ‘Kilisenin düşünce tarzına ve dayatmalarına büyük bir antipati besleyen Galileo Galilei, bir topluluk kurarak bu dogmalarla mücadele etmek ve parlak gençleri ve aşırı derecede zeki insanları bünyesinde toplayarak onlara özgürlüğün, hür düşüncenin ve aydınlanmanın faziletlerini aşılamak istiyordu. 1774 yılında Mason olan Weishaupt, bu emellerinin Masonluk içerisinde var olduğunu görse de, Masonluğun emellerinin ve felsefesinin siyasetler üzeri olması itibariyle ve Almanya’daki kilise/cizvit egemenliğini sona erdirmek istemesinden ötürü, bu doğrultuda bir topluluk kurmaya karar verdi ve kendisi gibi düşünen 11 arkadaşıyla beraber 1776 yılında Illuminati’yi.


OPUS DEİ
[Resim: Opus-Dei-Opus+Dei.gif]
Opus Dei, 2 Ekim 1928'de Madrid’te sıradan bir papaz olan Jose Maria Escriva de Balaguery Albas tarafından kurulan 79 yıllık İspanyol asıllı bir örgüttür.85000 kişilik üyesini açıklamayı reddetmektedir.Bu katolik gurubun dinsel ve politik güçlü bağlantıları bulunmaktadır.
KATOLİKLERİN TARİKATI - Katolikliğe sadık, laik iş ve meslek sahiplerini biraraya getirerek Papa’ya Vatikan dışında destek olacak varlıklı ve iyi eğitim görmüş elit bir kadroyu oluşturmak amacı ile kurulan bu örgüt günümüzde Vatikan’da en etkili laik kurumdur.
PAPA OLAĞANÜSTÜ BİR KİŞİDİR - Gizli bir örgüt olan Opus Dei’nin tüm üyeleri Katolik meslek sahiplerinden oluşmaktadır. Bunun yanında her ülkede de örgütten sorumlu bir Kardinal bulunmaktadır. Onlara göre Papa’nın kimliği, Kilise’nin de, Papalık Makamı’nın da üstündedir. Papa, Tanrı-Krallığı’nın kutsal önderidir. Böylesine yüce bir mertebeye erişebilen kişi de elbette Olağanüstü bir kişidir. Bu nedenle Opus Dei, böylesine olağanüstü bir kişi tarafından temsil edilen Vatikan Devleti’ni yüceltir ve Kilise’yi ikinci planda görür.
DUDAK UÇUKLATAN SERVETİ VAR - 2.8 milyar dolar serveti, 15 üniversitesi, 97 teknik okulu, 36 ilköğretim okulu olan Opus Dei ile ilgili pekçok tartışma yaşanmış ve olumsuz görüşler dile getirilmiş buna rağmen örgüt herhangi bir açıklama yapmamıştır.


KURU KAFA VE KEMİKLER TARİKATI
[Resim: krkfkmk_01.jpg]
ÖRGÜTE GİRMEK KOLAY DEĞİL - Kuru Kafa ve Kemikler Tarikatı, Yale’nin diğer gizli örgütleri (Ferman ve Anahtar, Kitap ve Yılan, Kurt Başı, Eliyahu ve Berzelius) arasında en eski ve en itibarlı olanıdır. Bu üniversitenin son sınıf öğrencilerinden, her dönem sadece 15 kişi seçen bu örgüte girebiliyor.
HEDEF YENİ DÜNYA DÜZENİ - En büyük hedefi, Yeni Dünya Düzeni’nin gerçekleştirilmesidir. Tarikata katılanlar, ‘Yeni Dünya Düzeni’ ana hedefi esas alınarak eğitilirler. 1898 yılına kadar ABD yönetimi üzerinde sadece kısmi bir etkisi olan Kuru Kafa ve Kemik Tarikatı, dünyanın en zengin ve en saygın insanlarını dünyanın en önemli mevkilerine yerleştirme çabası taşıdığı da belli çevrelerce söylenmektedir. Yeni Dünya Düzeni’nin en önemli fikir merkezlerinden biri olan Kuru Kafa ve Kemik Tarikatı’nın, diğer masonik örgütlere nazaran ABD’nin en etkin örgütü oldugu da biliniyor.


TRİLATERAL KOMİSYON
[Resim: trl_kms_01.gif]
1973'te David Rockefeller, Henry Kissenger ve Zbigniew Brzezinski tarafından kurulmus gizli bir örgüttür.
TEK DÜNYA DEVLETİ KURULUNCA PİRAMİT BİRLEŞECEK - Brzezinski 1973-1976 arasında başkanlığını yapmıştır. Tarikatın simgesi şu şekildedir: Bir kürenin üç yanından üç üçgen uzayarak kürenin ortasında buluşurlar ama birleşmemişlerdir. Bunları birleştirdiğiniz taktirde tek bir büyük üçgen meydana çıkar. Her bir üçgen trilateralin üç bölgesini simgeler. Üçgenler muhtemelen piramiti simgelemektedir. Büyük üçgen de büyük piramittir. Büyük piramitin birleşmemiş olması, tek dünya devletinin henüz kurulmamış olduğunu gösteriyor olabilir.


BOHEMİAN KLÜBÜ
[Resim: RitualBohemianGrove2.jpg]
1872 de kurulmus bir örgüttür. ABD’nin batı yakasındaki elitleri bu topluluğun üyesidir. Cumhuriyetçi başkan ve başkan adaylarının tümü bu topluluğun üyesidir.
HER EYALETTE TAPINAKLARI VAR - Faliyetleri son derece gizli olan topluluğun özel vadisine giriş ABD devlet guçleri tarafından engellenmektedir. Merkezdeki çiftlik aynı anda yüzlerce kişinin hafta sonu toplantılarına katılabileceği niteliktedir. ABD’nin hemen her eyaletinde tapınakları vardır. Sembolleri baykuştur. Ritüellerde baykuşa hitap edilir ve bir simge olarak baykuş motifi kullanılır.

KİLİT NOKTALARDAKİ ZENGİN ÜYELER - Bohemian Grove hem çok zengin hem de en kilit noktalardaki elitlerin oluşturduğu daha üst ve çok daha gizli bir seçkin kulübüdür. Bine yakın ABD eliti sürekli olarak hafta sonu California’da veya diğer eyaletlerdeki çiftiklerde toplanıp törenler yapıyorlar ve gizli ritüeller uygulanıyor.

KU KLUX KLAN
[Resim: 91424-004-18004705.jpg]
Aşırı şiddet uygulamasıyla bilinen, beyazların üstün olduğunu savunan ırkçı bir örgüt. 4 Milyon üyesi olduğu sanılmaktadır.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konu Bağlantı Araçları
Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Konusunun Linki Direkt Link
Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Konusunun HTML Kodu HTML Link
Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Konusu BBCode Linki BBCode Link
Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dünya'nın En Yavaş Hayvanı: Yavaş Loris Titanium 0 129 10.11.2015 04:04
Son Yorum: Titanium
  II.Dünya Savaşında Kullanılan Alman Tankları Titanium 0 83 10.11.2015 03:32
Son Yorum: Titanium
  Dünya'nın En Pahalı Tankları Titanium 0 102 10.11.2015 03:26
Son Yorum: Titanium
  Rothschild Ailesi, Filistin ve Yeni Dünya Düzeni Titanium 0 105 10.11.2015 02:54
Son Yorum: Titanium

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Rom, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Firmware, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Software, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Yazılım, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri İnceleme, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Video, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Test, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Kutu İçeriği, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Karşılaştırma, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Tamir, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Servis, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Teknik Servis, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Yükleme, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Boot, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Recovery, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Mod, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Kernel, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Backup, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Restore, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Yedek, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Brick, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Unbrick, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Root, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Unroot, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri 3G, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri WiFi, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Wireless, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Ekran, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Dokunmatik, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Ters Dokunmatik, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Tablet, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Tool, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Custom, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Stock, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri CWM, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Driver, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri USB, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Kilit, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Desen, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Desen Kilidi, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Şifre, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Logo, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri ADB, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Animation, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri OTA, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Açılmıyor, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Touch, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Screen, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Yardım, Dünya'nın En Gizemli Örgütleri Güvenli Mod


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: