default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 09.12.2016, Saat: 00:57

[-]
Önemli Bilgilendirmeler - Lütfen Dikkatle Okuyunuz:


Tablet Piri uygulamamız güncellenmiştir.
En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin"

Yazar Konuyu Başlatan: Titanium - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 83 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Titanium
Yeni Üye
*
Üye Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 77
Yorum Sayısı: 78
Üyelik Tarihi: 26.04.2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 13.10.2015 23:46
(Bu konu en son: 14.10.2015 Tarihinde, Saat: 01:55 düzenlenmiştir. Düzenleyen: paradox.)Metamfetamin (kristal meth); uyarıcı özelliği olan sentetik bir maddedir. Bir çok uyarıcı gibi, 6-24 saat süren güçlü bir öfori; dolayısıyle bağımlılık yapma yeteneğine sahiptir. Yapı olarak amfetamine yakındır.

IUPAC ismi (S)-N-metil-1-fenil-propan-2-amin olan methamfetamin, jenerik ismi Desoxyn olarak 5/10mg tabletler halinde ABD piyasasında bulunmaktadır. Ancak madde suistimal edilmek üzere kaçak üretimi ile tanınmıştır. Efedrin ya da Pseudoefedrin molekülünü hidrojenize ederek kolayca elde edilebildiğinden ötürü hemen hemen her yerde üretilebilmektedir. “Meth lab” de denilen bu yerler, üretimi sırasında çıkan fosfattan ötürü kırmızı bir bir renge boyanır ve kedi idrarı kokusuna sahiptir.

Etkileri

Uyanıklık, motivasyon ve kısa dönem beyin aktivitesini artıran madde yüksek dozlarda öforiye neden olmaktadır. Madde alındığında tansiyon ve vücut ısısı yükselir, pupillalar genişler. İshal, bulantı, kusma görülebilir.

Beyin kimyasını bozup depresyona yol açtığı bilinmekterdir. Bağımlılarında kalıcı anhedoni oluşmaktadır. Eroin’den daha kuvetli bağımlılık yaptığı ileri sürülmüştür.

Devamlı kullanıcılarında meth ağzi denen diş çürükleri gözükür, bağışıklık sistemi baskılanır. Bu kişilerde satafilokok enfenksiyonları sıktır. Kilo kaybı ve kısa dönem libido artışı, ardından erektil disfonksiyon da bilinen etkilerindendir.

Kuvvetli sistemik reaksiyon ile ölüm görülebilir.

ÖNCESİ - SONRASI;

[Resim: VyQ60q.jpg]
[Resim: 9pYEd9.jpg]
[Resim: dqL0GZ.jpg]
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konu Bağlantı Araçları
En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Konusunun Linki Direkt Link
En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Konusunun HTML Kodu HTML Link
En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Konusu BBCode Linki BBCode Link
En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Rom, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Firmware, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Software, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Yazılım, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" İnceleme, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Video, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Test, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Kutu İçeriği, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Karşılaştırma, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Tamir, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Servis, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Teknik Servis, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Yükleme, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Boot, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Recovery, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Mod, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Kernel, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Backup, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Restore, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Yedek, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Brick, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Unbrick, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Root, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Unroot, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" 3G, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" WiFi, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Wireless, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Ekran, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Dokunmatik, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Ters Dokunmatik, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Tablet, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Tool, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Custom, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Stock, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" CWM, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Driver, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" USB, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Kilit, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Desen, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Desen Kilidi, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Şifre, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Logo, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" ADB, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Animation, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" OTA, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Açılmıyor, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Touch, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Screen, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Yardım, En Zararlı Uyuşturucu "Metamfetamin" Güvenli Mod


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: