default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 03.12.2016, Saat: 05:28

[-]
Önemli Bilgilendirmeler - Lütfen Dikkatle Okuyunuz:


Tablet Piri uygulamamız güncellenmiştir.
Mısır Piramitleri ve Gizemleri

Yazar Konuyu Başlatan: Titanium - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 93 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Titanium
Yeni Üye
*
Üye Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 77
Yorum Sayısı: 78
Üyelik Tarihi: 26.04.2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 10.11.2015 03:11[Resim: 16.jpg]
Mısır Piramitleri, genellikle Firavunların mezarları olarak inşa ettirilmiş yapılardır. Bilinen en eski piramit 3. Hanedan döneminde inşa ettirilmiş ve mimar Imhotep tarafından tasarlanmış olan Basamaklı Piramittir. Piramitler zamanında çalıştırılan işçiler, mimarlar ve bu sırrı bilen her kim varsa öldürülmüşlerdir. Bu gizemli yapılardan Keops Piramiti dünyanın 7 harikasından birisidir.

Mısır’da 100 den fazla piramit vardır. İşte bunlardan bazıları;

Gize Piramitleri
Keops Piramidi (145,75 metre, M.Ö. 2550)
Mikerinos Piramidi(66,5 metre)
Kefren Piramidi (143,56 metre)
Sfenks Piramidi
Sakkara Piramidi (63,17 metre M.Ö. 2650)
Maldum Snefru Piramidi (93,26 metre MÖ. 2000)
Dahahur Piramidi (104,85 metre M.Ö. 2600)
Dahahur Snefru Piramiti (103,95 metre M.Ö. 2600)
Kefren Piramidi (143,56 metre M.Ö. 2520)
Sakkara Pepi II Piramidi (52,555 metre M.Ö. 2250)
Mısır Piramitlerinin Gizemleri
Mısır Piramitleri yüzyıllardır gizemini koruyan yapılardır. Nasıl yapılmıştır, kimler tarafından yapılmıştır tam bir soru işaretidir. Mısır piramitlerinin özellikleri keşfedildikçe insanlık bu yapılara daha da hayran kalmıştır.
İşte Mısır piramitlerinin özellikleri;


Gize Piramitleri
Piramitlerin her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir. Bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır.

Piramitlerin yapımında kullanılan bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.

Piramit, kimin adına yapıldıysa, o kişinin öldükten sonra mumyalanarak piramit içerisindeki mezarının bulunduğu odasına, yılda sadece 2 kez, doğduğu ve tahta çıktığı günlerde güneş girmektedir.

Piramitler incelenirken ilk kez keşfedilen mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

Nedeni günümüzde hala çözülememiş bir olay ise piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazların çalışmamasıdır.

En ilginç yönlerinden birisi ise kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit’in içine bekletirseniz, suyu arıtılmış olarak geri alırsınız

Piramit’in içerisine konulan süt, birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

Bitkiler Piramit’in içerisinde normalinden daha hızlı sürede büyürler.
Piramit’in içine bırakılmış su, 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir hale gelmektedir.

Çöp bidonu içindeki yemek artıkları, hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.
Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit’in içinde daha çabuk iyileşme sürecine girerler.

Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde bulunan labirentte kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini gören hiç olmamıştır.

Büyük Piramitin tabanının yüzeyi,anıtın yarısının iki katına bölündüğünde pi=3,14 sayısı elde edilir.

Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüz ölçümü, piramit yüksekliğinin karesine eşittir.

Büyük Piramit, dünyanın kara kitlesinin merkezinde yer almaktadır.

Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek inşa edilmiştir.

Piramit aynı zamanda dev bir güneş saatidir. Ekim ortasıyla Mart başı arasında düşürdüğü gölgeler mevsimleri ve yılın uzunluğunu göstermektedirler. Piramiti çeviren taş levhaların uzunluğu bir günün gölge uzunluğuna eşittir. Bu gölgelerin taş levhalar üstünde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yılın uzunluğu yanlışsız olarak saptanılabiliyordu.

Büyük Piramit’le dünyanın merkezi arasındaki uzaklık, Kuzey kutbuyla arasındaki uzaklığa eşittir ve kuzey kutbuyla dünyanın merkezi arasındaki uzaklığa eşittir.
Piramitin yüksekliğiyle, çevresi arasındaki oran,bir dairenin yarı çapıyla çevresi arasındaki oranın dengidir. Dört kenarlar "dünyanin en büyük ve çarpıcı üçgenleridir" ünvanına sahiptir.

Gize’den geçen boylam, dünyanın denizleriyle anakaralarını iki eşit parçaya bölmektedir. Bu boylam ayrıca, kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup, bütün yer kürenin uzunluğuna ölçümünde doğal sıfır noktasını oluşturmaktadır.

Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu, çevresi ekvatorun uzunluğunu temsil eder.
Gize piramitleri tahmini olarak M.Ö 3000 yıllarında eski krallık döneminde yapıldığı zannedilmektedir. Bunlar; Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleridir ve isimlerini aldıkları firavunlar tarafından yaptırılmıştır.

Kefren Piramidi Gize piramitleri dünyanın en büyük piramitlerdir.

Piramitlerin İçerisindeki Helikopter, Uçak,
Uzay Aracı, Tank Hiyeroglifleri
Bunlarla birlikte ve Mısır’da yüzlerce irili ufaklı piramit bulunmaktadır. Gize piramitlerini diğerlerinden ayıran farkların başında içlerinde yazı bulunmaması ve nasıl yapıldıklarının hala çözüme ulaşmamış olmasıdır.

Keops’un oğlu Kefren için yapılmış piramit 136 metre yüksekliğe sahiptir.
Kefren piramidinin dış yüzeyinde yer alan kaplamalar bugün sadece tepesinde görülebilmektedir.

Gize piramitlerinden içi ziyaret edilebilen tek piramit olan Kefren piramidinin mezar odasıdır.

Piramitler ile ilgili çeşitli matematiksel bulgular arasında ilginç olanları şunlar: Keops piramidinin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımı yaklaşık olarak güneşle dünya arasındaki mesafeyi vermektedir. (149.504.000km)

Piramitlerin üzerinden geçen meridyen karaları ve denizleri tam iki eşit parçaya bölmektedir. Keops Piramidinin taban çevresinin, yüksekliğinin 2 katına bölünmesinin pi=3.14 sayısını vermektedir.

62 metre yüksekliği ile Gize Piramitleri içerisinde en küçüğü olan Mikerinos Piramidi Kefrenin oğlu için yaptırılmış.

Piramitler hala yapımları esnasında ki gizi korumaktadırlar. İşçilerin olağanüstü bir çabayla günde 10 metreküp taşı üst üste koyduklarını kabul edersek keops piramidinde yer alan yaklaşık 2.5 milyon metreküp taş, 250.000 gün, yani yaklaşık 664 yılda yerleştirilebiliyor. -
Oysa piramitler 20 ila 30 yıl arasında bir sürede tamamlanmıştır.

Piramitlerin içerisi yazın soğukken, kışın ise sıcaktır.
Büyük Piramitin açıları, Nil nehrinin delta yöresini iki eşit parçaya bölerler.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konu Bağlantı Araçları
Mısır Piramitleri ve Gizemleri Konusunun Linki Direkt Link
Mısır Piramitleri ve Gizemleri Konusunun HTML Kodu HTML Link
Mısır Piramitleri ve Gizemleri Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mısır Piramitleri ve Gizemleri Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Mısır Piramitleri ve Gizemleri Rom, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Firmware, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Software, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Yazılım, Mısır Piramitleri ve Gizemleri İnceleme, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Video, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Test, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Kutu İçeriği, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Karşılaştırma, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Tamir, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Servis, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Teknik Servis, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Yükleme, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Boot, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Recovery, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Mod, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Kernel, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Backup, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Restore, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Yedek, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Brick, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Unbrick, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Root, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Unroot, Mısır Piramitleri ve Gizemleri 3G, Mısır Piramitleri ve Gizemleri WiFi, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Wireless, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Ekran, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Dokunmatik, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Ters Dokunmatik, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Tablet, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Tool, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Custom, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Stock, Mısır Piramitleri ve Gizemleri CWM, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Driver, Mısır Piramitleri ve Gizemleri USB, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Kilit, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Desen, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Desen Kilidi, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Şifre, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Logo, Mısır Piramitleri ve Gizemleri ADB, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Animation, Mısır Piramitleri ve Gizemleri OTA, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Açılmıyor, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Touch, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Screen, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Yardım, Mısır Piramitleri ve Gizemleri Güvenli Mod


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: