default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 03.12.2016, Saat: 07:40

[-]
Önemli Bilgilendirmeler - Lütfen Dikkatle Okuyunuz:


Tablet Piri uygulamamız güncellenmiştir.
Roswell Olayı Ve Belgeleri

Yazar Konuyu Başlatan: Titanium - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 54 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Titanium
Yeni Üye
*
Üye Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 77
Yorum Sayısı: 78
Üyelik Tarihi: 26.04.2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 10.11.2015 03:41
(Bu konu en son: 12.11.2015 Tarihinde, Saat: 04:55 düzenlenmiştir. Düzenleyen: paradox.)[Resim: roswellreperti.jpg]
UYARI: Bu çok gizli ve sadece yetkili kişilerin görüşüne açık bir dökümandır ve Amerika Birleşik Devletlerinin ulusal güvenliğiyle ilgili özel olarak hazırlanmış bilgiler içermektedir. Belge yalnızca Majestic-12 tarafından izin verilen kişiler tarafından incelenebilir. Belgenin kopyalanması, çoğaltılması ya da içerdiği bilgilerle ilgili notlar alınması kesinlikle yasaklanmıştır.BRİFİNG YETKİLİSİ: AMİRAL ROSCOE H. HILLENKOETTER (MJ-1)
NOT: Bu döküman yalnızca bir ön brifing olarak hazırlanmıştır ve takip edecek tam operasyon brifingi için bir başlangıç niteliği taşımaktadır.
24 Haziran 1947’de Washington Eyaleti’ndeki Cascada dağları üzerinde uçmakta olan sivil bir pilot, dokuz disk biçiminde uçan cismin belirli bir düzen içinde ve çok yüksek hızda seyahat etmekte olduğunu gözlemlemiştir. Bu, bu tip cisimlere dair bilinen ilk gözlem olmadığı halde, halk arasında ve medyada geniş yankı uyandıran ilk olaydır. Bu olayı, benzeri yüzlerce gözlem raporu izlemiştir. Bunlardan pek çoğu güvenilirlikleri yüksek askeri ve sivil kaynaklardan gelmektedir. Bu raporlar üzerine harekete geçen Ordu’nun çeşitli birimleri bu cisimlerin özellikleri ve amaçları konusunda ulusal güvenlik çıkarları doğrultusunda birbirinden bağımsız araştırmalar yapmıştır. Tanıklardan bazılarıyla röportajlar yapılmış; uçuş halinde olduğu bildirilen diskleri takip etmek için uçaklar gönderilmiş, fakat bu denemeler başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Halkın tepkileri bazen histeri sınırlarına varmıştır.


Bütün bu çabalara karşın, New Mexico’lu bir çiftçi bu cisimlerden birinin Roswell Ordu Hava Üssü’nün (şimdiki Walker Üssü) 75 mil kuzeybatısında düştüğünü bildirene kadar, cisimler hakkında çok az bilgi edinilebilmiştir.


7 Temmuz 1947’de bu cismin enkazının kaldırılarak bilimsel analizinin yapılması amacıyla gizli bir operasyon başlatılmıştır. Bu operasyon sırasında, havadan yapılan keşifte aracın patlamasından önce dört küçük, insan benzeri varlığın araçtan dışarı fırladığı fark edilmiştir. Bunlar enkaz alanının yaklaşık 2 mil doğusunda yere düşmüşlerdir. Üçü ölü, biri yaralı fakat sonradan oda ölmüştür. Cesetleri bulunmalarından önce geçen yaklaşık bir haftalık zaman zarfında dış faktörlerin etkisine maruz kaldığından feci şekilde bozulmuştur. Özel bir ekip bu bedenlerin incelemek üzere kaldırılmaları görevini üstlenmiştir. Aracın enkazı da kaldırılmış Ve birkaç farklı yere taşınmıştır. Bölgedeki sivil ve askeri tanıklar sorgulanmış ve habercilere etkileyici bir örtbas hikayesi anlatılarak bu cismin yanlış yola sapan bir hava gözlem balonu olduğu söylenmiştir.


Doğrudan Başkan’ın emirlerine göre harEket eden General Twining ve Dr. Bush tarafından organize edilen gizli araştırma sonucunda, 19 Eylül 1947’de, bu diskin kısa menzilli bir keşif aracı olduğu kararına varılmıştır. Bu karar aracın büyüklüğüne ve içinde herhangi bir erzak bulunmamasına dayanılarak verilmiştir. Dr. Bronk da aracın ölü dört mürettebatı üzerinde benzer bir analiz yapmıştır. Bu grubun konuyla ilgili olarak 30 Kasım 1947’de aldığı öneri niteliğindeki karara göre, bu yaratıklar her ne kadar görüntüsel olarak insana benzeseler de, biyolojik ve evrimsel gelişimleri homosapien’lerden oldukça farklıdır. Dr. Bronk’u ekibi bu yaratıkların daha belirleyici bir tanım bulunana kadar “Dünya Dışı Biyolojik Varlıklar” –EBE’ler olarak adlandırılmalarını önermiştir.


Bu araçların dünya üzerindeki herhangi bir ülkeden gelmedikleri kesinleştiği için, kökenlerinin neresi olduğu ve buraya nasıl geldikleri konusunda pek çok tahmin yürütülmüştür. Olasılıklardan biri Mars’tır, fakat bazı bilimadamları, özellikle Dr. Menzel, bu varlıkların başka bir güneş sisteminden geldiklerini savunmaktadırlar.


Enkazda bir tür yazı formu olduğu sanılan birtakım örnekler bulunmuştur. Bunların şifelerinin çözülmesi yolundaki çabalar geniş ölçüde başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Aracın itici gücünün nasıl çalıştığını, sahip olduğu güç kaynağının özelliklerini ve iletim şeklini belirleme çabaları da aynı şekilde başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Bu konudaki araştırmalar; aracın tanımlanabilir kanatlara, pervanelere, jetlere ya da alışılmış başka tür bir itici güç sistemine sahip olmaması, ayrıca metalik elektrik tertibatı, vakum tüpleri veya benzeri herhangi bir elektronik parçasının bulunmaması yüzünden karmaşıklaşmıştır. Aracın itici güç sisteminin kazaya yol açan patlamada tamamen tahrip olduğu düşünülmektedir.


Sözkonusu araçlar, performans özellikleri ve amaçları konusunda olabilecek en fazla bilgiyi edinme ihtiyacı, Aralık 1947’de ABD Hava Kuvvetleri SIGN Projesi olarak bilinen girişimin başlatılmasına yol açmıştır. Gizliliği korumak amacıyla, SIGN ve Majestic-12 arasındaki bağlantı Hava Malzeme Kuvvetleri İstihbarat Bölümü’nden iki kişi ile sınırlandırılmıştır; bu kişiler birtakım bilgileri kanallar aracılığıyla iletmekle görevlendirilmişlerdir. SIGN, Aralık 1948’de GRUDGE Projesi’nin kapsamına alınmıştır. Operasyon, şu anda BLUE BOOK kod adı altında, projenin başı olan Hava Kuvvetleri yetkilisi ile bağlantı içinde sürdürülmektedir.
6 Aralık 1950 günü, muhtemelen benzeri kökenli ikinci bir cisim, atmosfer içinde uzun bir yolculuk yaptıktan sonra, Teksas-Meksika sınırındaki El Indio-Guerrero bölgesinde büyük bir hızla yere çakılmıştır. Araştırma ekibi olay yerine vardığında cismin kalıntılarının neredeyse tamamen yanmış olduğunu görmüşlerdir. Kurtarılabilen parçalar incelenmek üzere Sandia, New Mexico’daki A.E.C. binasına gönderilmiştir.
Bu olayların ulusal güvenlik açısından taşıdıkları anlam önemini korumaktadır, çünkü bu ziyaretçilerin motivasyonları ve niyetleri hiçbir şekilde bilinmemektedir. Bunlara ek olarak, bu araçların gözlemlerinde bu yılın Mayıs ayında başlayan ve sonbaharda da devam eden bir patlama yaşanmış, bu da çok yakında yeni gelişmelerin olabileceği yönünde derin kaygılar doğurmuştur. Bu nedenle, uluslararası ve teknolojik kaygılardan ve halk arasında oluşabilecek bir paniği engelleme ihtiyacından dolayı, Majestic-12 ekibi, bu konudaki katı güvenlik tedbirlerinin yeni yönetim tarafından da uygulanması gerektiğini düşünmektedir. Ayrıca MJ-1949-04P/78 kodlu gizli plan, kamuoyuna bir açıklama yapma gereğinin başgöstermesi ihtimaline karşı sürekli olarak hazır tutulmalıdır.


SAVUNMA SEKRETERİNE GÖNDERİLEN MEMORANDUM

Sayın Savunma Sekreteri Forrestal,

Bu konu hakkında yakın zamanda yaptığımız konuşmaya istinaden, bu mektupla size gereken tüm hızla ve dikkatle girişiminizi sürdürme yetkisi tanınmaktadır. Bundan böyle sözkonusu olaydan yalnızca Majestic-12 operasyonu olarak bahsedilecektir.

Konunun son düzenlemesine ilişkin ileride ortaya çıkabilecek hususların, yalnızca, sizinle konuyla ilgili görüşmelerini sürdürecek olan Başkanlık Ofisi, Dr. Bush ve Merkezi İstihbarat Direktörü arasında kalması gerektiğini hissediyorum.
İmza
Dwight D. Eisenhower
Başkan
8 TEMMUZ 1947 TARİHLİ FBI TELETAYP MESAJI

[b]FBI DALLAS 7-8-47 18:17
CINCINNATI ACELE

UÇAN DAİRE, MERKEZİ BÜROYU İLGİLENDİREN BİLGİ
8. Hava Kuvvetleri büromuzu arayarak, bugün Roswell, New Mexico yakınlarında uçan daire olduğu sanılan bir cisim ele geçirdiklerini bildirmiştir. Disk, altıgen biçimindedir ve yaklaşık 6 metre çapında bir balondan kablo ile sallandırılmış halde bulunmuştur. Bulunan cismin radar yansıtıcılı bir hava balonuna benzediği bildirilmiştir, fakat 8. Hava Kuvvetleri’yle Wright Üssü arasında yapılan telefon görüşmesi bunu doğrulamamaktadır. Disk incelenmek üzere özel bir uçakla Wright Üssü’ne gönderilmiştir. Ofisinize bilgi verilmesinin nedeni olayın ulusal çıkarlarla ilgili olmasıdır.

Enkazda ele geçen bazı parçalar:
[Resim: 111.gif]
[Resim: 211.gif]
[Resim: 336.jpg]
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konu Bağlantı Araçları
Roswell Olayı Ve Belgeleri Konusunun Linki Direkt Link
Roswell Olayı Ve Belgeleri Konusunun HTML Kodu HTML Link
Roswell Olayı Ve Belgeleri Konusu BBCode Linki BBCode Link
Roswell Olayı Ve Belgeleri Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Roswell Olayı Ve Belgeleri Rom, Roswell Olayı Ve Belgeleri Firmware, Roswell Olayı Ve Belgeleri Software, Roswell Olayı Ve Belgeleri Yazılım, Roswell Olayı Ve Belgeleri İnceleme, Roswell Olayı Ve Belgeleri Video, Roswell Olayı Ve Belgeleri Test, Roswell Olayı Ve Belgeleri Kutu İçeriği, Roswell Olayı Ve Belgeleri Karşılaştırma, Roswell Olayı Ve Belgeleri Tamir, Roswell Olayı Ve Belgeleri Servis, Roswell Olayı Ve Belgeleri Teknik Servis, Roswell Olayı Ve Belgeleri Yükleme, Roswell Olayı Ve Belgeleri Boot, Roswell Olayı Ve Belgeleri Recovery, Roswell Olayı Ve Belgeleri Mod, Roswell Olayı Ve Belgeleri Kernel, Roswell Olayı Ve Belgeleri Backup, Roswell Olayı Ve Belgeleri Restore, Roswell Olayı Ve Belgeleri Yedek, Roswell Olayı Ve Belgeleri Brick, Roswell Olayı Ve Belgeleri Unbrick, Roswell Olayı Ve Belgeleri Root, Roswell Olayı Ve Belgeleri Unroot, Roswell Olayı Ve Belgeleri 3G, Roswell Olayı Ve Belgeleri WiFi, Roswell Olayı Ve Belgeleri Wireless, Roswell Olayı Ve Belgeleri Ekran, Roswell Olayı Ve Belgeleri Dokunmatik, Roswell Olayı Ve Belgeleri Ters Dokunmatik, Roswell Olayı Ve Belgeleri Tablet, Roswell Olayı Ve Belgeleri Tool, Roswell Olayı Ve Belgeleri Custom, Roswell Olayı Ve Belgeleri Stock, Roswell Olayı Ve Belgeleri CWM, Roswell Olayı Ve Belgeleri Driver, Roswell Olayı Ve Belgeleri USB, Roswell Olayı Ve Belgeleri Kilit, Roswell Olayı Ve Belgeleri Desen, Roswell Olayı Ve Belgeleri Desen Kilidi, Roswell Olayı Ve Belgeleri Şifre, Roswell Olayı Ve Belgeleri Logo, Roswell Olayı Ve Belgeleri ADB, Roswell Olayı Ve Belgeleri Animation, Roswell Olayı Ve Belgeleri OTA, Roswell Olayı Ve Belgeleri Açılmıyor, Roswell Olayı Ve Belgeleri Touch, Roswell Olayı Ve Belgeleri Screen, Roswell Olayı Ve Belgeleri Yardım, Roswell Olayı Ve Belgeleri Güvenli Mod


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: