default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 09.12.2016, Saat: 03:01

[-]
Önemli Bilgilendirmeler - Lütfen Dikkatle Okuyunuz:


Tablet Piri uygulamamız güncellenmiştir.
Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar

Yazar Konuyu Başlatan: Titanium - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 86 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Titanium
Yeni Üye
*
Üye Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 77
Yorum Sayısı: 78
Üyelik Tarihi: 26.04.2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 10.11.2015 04:00Kimi zaman savaş kimi zamansa inançlar yüzünden intihar eden yüzlerce hatta binlerce insan


1. Guyana'da İntihar Eden 909 İnsan
[Resim: 21192_m.jpg]
Olay 1978 yılında yaşandı. İnsanlık Tapınağı adlı tarikatin üyeleri toplu olarak canlarına kıydılar. Aralarında 200'den fazla çocuk da vardı. Bu toplu intihar Sovyetler tarafından işgal edilip faşist olmamak için gerçekleştirildi.

2. Kızıl Ordu'nun Merhametine Kalmamak İçin Kendilerini Öldüren İnsanlar
[Resim: 21194_m.jpg]
Almanya'nın Demmin kasabası Sovyet işgali altındaydı. Sovyetler cinayet tecavüz gibi akıllara gelebilecek her türlü kötülüğü yapıyorlardı. Bundan kurtulmak isteyen Demmin halkı çareyi ölümde buldu. Ancak, bu intiharlar toplu gerçekleşmedi. İnsanlar kendi evlerinde önce çocuklarını sonra da kendilerini öldürdüler.

3. Cennete Gitmek İçin İntihar Eden İnsanlar

[Resim: 21197_m.jpg]
Cennetin Kapısı adlı tarikatin üyeleri 1997 yılında liderleri Marshall Applewhite'in sözüne kanarak intihar ettiler. Uzaylı temalı bu tarikatin inancına göre dünya yok olacaktı ve tarikatin üyeleri kendilerini beklemekte olan uzay gemisine binip kurtulacaklardı. Bunun için bedenlerinden kurtulmaları gerekiyordu.

4. Bali'de Teslim Olmamak İçin İntihar Eden İnsanlar
[Resim: 21193_m.jpg]
Puputan adlı adet Bali'nin kültüründe var. Toplu intihar anlamına geliyor. Holandalıların ülkeyi işgalinden sonra 1000'in üzerinde Balili köle olmamak ve işkence görmemek için kendilerini öldürdü.

5. Düşmana Esir Düşmemek İçin İntihar Eden Kasaba Halkı
[Resim: 21195_m.jpg]
Hindistan'da gerçekleşen bu olayda Chittor adlı bir kasabanın halkı başrolü oynuyor. Sultan Alaaddin Khilji bu kasabayı almak için askerlerini gönderiyor. 1303 yışlında yaşanan olayda kasabanın kadınları ve çocukları intihar ediyor erkeklerse savaşarak ölüyorlar. Ancak, savaşa öleceklerini bile bile gidiyorlar.

6. Teslim Olmayıp Ölmeyi Tercih Eden Yahudiler
[Resim: 21198_m.jpg]
Masada Kuşatması Yahudilerle Romalılar arasında Ms 73 yılında yaşanan bir savaş Savaşı Romalılar kazandı ancak Yahudiler teslim olmaktansa ölmeyi tercih ettiler. 960 kişi toplu olarak intihar ettiler. Çocuklarıyla birlikte.

7. Güneş Tapınağı Üyelerinin Toplu İntiharı
[Resim: 21196_m.jpg]
Güneş Tapınağı 1994 yılında iyice duyulmaya başlayan modern bir tarikattı. Joseph de Mambro tarafından kurulan tarikatin bir yıl içinde 100 kadar üyesi oturdukları binaları ateşe vererek intihar etti. Ayrıca, bir de bebek cinayeti gerçekleştirildi. Defalarca bıçaklanan bebeğin öldürülmesinin sebebinin De mambro olduğu söyleniyor. Bebek için Deccal demiş ve tarikat üyeleri de bebeği öldürmüş.

8. Zalongo Dansı
[Resim: 21199_m.jpg]
Yunanlıların bu toplu intihara verdikleri isim bu. 1803 yılında yaşanan bu olayın esas kahramanı Osmanlılar. Yunanlılarla yapılan savaşta Ali Paşa ordusuyla zafer kazandı. Osmanlı'dan kaçan kadınlar çocuklarıyla birlikte köle olmamak için uçurumdan atladılar.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konu Bağlantı Araçları
Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Konusunun Linki Direkt Link
Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Konusunun HTML Kodu HTML Link
Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Konusu BBCode Linki BBCode Link
Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İntihar Hakkında Bilgiler (Hissedilen Acı, Ölüm Süresi ve Ölüm Sebebi) Titanium 0 92 10.11.2015 03:54
Son Yorum: Titanium

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Rom, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Firmware, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Software, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Yazılım, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar İnceleme, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Video, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Test, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Kutu İçeriği, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Karşılaştırma, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Tamir, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Servis, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Teknik Servis, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Yükleme, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Boot, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Recovery, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Mod, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Kernel, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Backup, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Restore, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Yedek, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Brick, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Unbrick, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Root, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Unroot, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar 3G, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar WiFi, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Wireless, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Ekran, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Dokunmatik, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Ters Dokunmatik, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Tablet, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Tool, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Custom, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Stock, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar CWM, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Driver, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar USB, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Kilit, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Desen, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Desen Kilidi, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Şifre, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Logo, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar ADB, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Animation, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar OTA, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Açılmıyor, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Touch, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Screen, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Yardım, Tarihte Meydana Gelmiş 8 İnanılmaz Toplu İntihar Güvenli Mod


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: