default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 04.12.2016, Saat: 19:16

[-]
Önemli Bilgilendirmeler - Lütfen Dikkatle Okuyunuz:


Tablet Piri uygulamamız güncellenmiştir.
Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar

Yazar Konuyu Başlatan: Titanium - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 56 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Titanium
Yeni Üye
*
Üye Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 77
Yorum Sayısı: 78
Üyelik Tarihi: 26.04.2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 10.11.2015 03:37
(Bu konu en son: 12.11.2015 Tarihinde, Saat: 05:00 düzenlenmiştir. Düzenleyen: paradox.)1- Amputasyon Bıçağı
Cinayet aleti gibi görünen bu bıçak özellikle 18. yüzyılda narkoz kullanımı olmadan bacağı diz kapağından kesmek için kullanıyordu.

[Resim: 1.jpg]
2- Kadın Hastalıkları Gereci
Çağımızda da bayanların sıkça karşılaştıkları yumurtalık ve rahim tümörleri tarihte de baş belasıydı. Resimdeki alet de 1800’lü yıllarda bu hastalığın tedavisinde kullanılıyordu.

[Resim: 2.jpg]
3- Suni Akciğer Cihazı
Tarihteki tehlikeli hastalıklardan birisi olan çocuk felci birçok çocuğun yaşamını kaybetmesine sebep olmuştur. Bu fotoğrafta çocuk felci virüsünün beyinlerine sıçramış çocukları görüyoruz. Tedavi amaçlı kullanılan bu büyük makine onlara yapay bir akciğer olarak görev yapıyordu. Fakat dönemin koşullarında ne yazık ki bu makineye bağlı bütün çocuklar yaşamlarını yitirmişlerdi.

[Resim: 3.jpg]
4- Altın Amputasyon Testeresi
Tarihteki zengin cerrahların kullandığı bu alet resimden de anlaşılacağı üzere altın kaplamadır. Fakat aletin altın kaplama olması hastalar için bir anlam ifade etmemekle beraber iltihap riskini arttırıp hastalara daha fazla zarar verebilmekteydi.

[Resim: 4.jpg]
5- Veba Maskesi
Tarihin en tehlikeli hastalıklarından ‘kara veba’nın koku yoluyla bulaştığına inanan doktorlar, kendilerini hastalardan korumak için lavanta dolu bu korkunç maskelerle dolaşıyorlardı.

[Resim: 5.jpg]
6- Sünnet Bıçağı
Tarihte sünnetler için kullanılan bir lazer yöntemi olmadığından dolayı, sünnet işlemleri gördüğünüz bu bıçakla yapılıyordu.

[Resim: 6.jpg]
7- Fıtık Aleti
Anlam veremediğimiz bu alet 1800’lü yıllarda vücuttaki fıtıkları tedavi etmek için kullanılıyordu.

[Resim: 7.jpg]
8- Hirtz Pusulası
Savaş dönemlerinde ağırlıklı olarak kullanılan bu alet kurşunun vücutta nereye isabet ettiğini tespit etmek için kullanılıyordu.

Resim, takriben 33% (500x307) ölçeklenmiştir. Orjinal boyutta (740x454) görmek için bu çubuğa tıklayın. Yeni bir pencerede açmak için resme tıklayın.
[Resim: 8.jpg]
9- Maket Kadın
Oyuncak bebeği andıran bu kadın maketi Katolik ülkelerinde oldukça yaygın olarak kullanılıyordu. O dönemde kadın doktor bulunamadığından hasta kadınlar erkek doktorlara hangi bölgelerinde rahatsızlık olduğunu bu maket yardımıyla anlatıyordu.

[Resim: 9.jpg]
10- Kan Kaybı İçin Kullanılan Alet
Sıradan bir makas gibi görünen bu alet aslında ameliyat sırasında kan kaybını önlemek için kullanıyordu.

[Resim: 10.jpg]


Geçmişte o aletle sünnet oldugunuzu düşünün
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konu Bağlantı Araçları
Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Konusunun Linki Direkt Link
Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Konusunun HTML Kodu HTML Link
Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Konusu BBCode Linki BBCode Link
Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eskiden Kullanılan İşkence Aletleri Titanium 0 110 10.11.2015 04:09
Son Yorum: Titanium
  II.Dünya Savaşında Kullanılan Alman Tankları Titanium 0 80 10.11.2015 03:32
Son Yorum: Titanium

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Rom, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Firmware, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Software, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Yazılım, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar İnceleme, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Video, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Test, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Kutu İçeriği, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Karşılaştırma, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Tamir, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Servis, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Teknik Servis, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Yükleme, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Boot, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Recovery, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Mod, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Kernel, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Backup, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Restore, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Yedek, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Brick, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Unbrick, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Root, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Unroot, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar 3G, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar WiFi, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Wireless, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Ekran, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Dokunmatik, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Ters Dokunmatik, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Tablet, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Tool, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Custom, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Stock, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar CWM, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Driver, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar USB, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Kilit, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Desen, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Desen Kilidi, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Şifre, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Logo, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar ADB, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Animation, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar OTA, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Açılmıyor, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Touch, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Screen, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Yardım, Tıp Dünyasında Kullanılan Akıl Almaz Ekipmanlar Güvenli Mod


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: