default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 10.12.2016, Saat: 11:54

[-]
Önemli Bilgilendirmeler - Lütfen Dikkatle Okuyunuz:


Tablet Piri uygulamamız güncellenmiştir.
Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları

Yazar Konuyu Başlatan: Titanium - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 79 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Titanium
Yeni Üye
*
Üye Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 77
Yorum Sayısı: 78
Üyelik Tarihi: 26.04.2015
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
2 Mesajına, 2 Teşekkür edildi.
Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 10.11.2015 03:06Bir kafa, bir vücut olmadan yaşayabilir mi? Cevabı basit olmalı: evet, ama biraz. Bilim adamları beyin, kalp durduktan sonra iki dakika kadar çalışmaya devam etmesi gerektiğini söylüyor. Ki bunu Engizisyon Mahkemeleri uygulardı. Kafası kesilen kurbanın başı, sıcak bir sacın üstüne oturtularak son saniyelerinde başsız bedenini seyretmesi sağlanırdı. Ama kesilmiş bir baş tamamen vücuttan kopmuş sonra hayatta kalmaya devam edebilir mi?

Pek çok uzmanın bu soruya cevabı hayır olacaktır. Ancak Sergei Brukhonenko adında bir Sovyet bilim adamı , 1920'lerin sonlarında kesilmiş köpek kafasını canlı tutmayı başararak bunu medyaya aktardı. Köpeğin başını kalp-akciğer makinesi (heart-lung machine) adı verilen ilkel bağlı bir cihaza bağladı. autojector Cihaz güya köpeğin hayatını korumak için gereken her şeyi verir. Vereceğim linkte bu işin nasıl olduğunu anlatan bir video var (Linki görebilmek için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.).

[Resim: severeddoghead.png]

Brukhonenko, SSCB Bilimcileri Üçüncü Kongresinde uluslararası bilimsel bir konferansta 1928 yılında benzer bir deney sundu. Ancak, bu deneyi bilim çoğu kez sorguladı. Ancak Brukhonenko, sadece kafası olan bir köpeği bir parça peynir ile besleyince bilim dünyası şok oldu.

[Resim: dogheadscreenshots.png]

O günden sonra tartışma ve spekülasyonlarla bilim dünyası çalkalandı gitti. Bilim adamları iki tarafa bölünmüş durumda: tıbbi olasılığı kabul edenler ve şüpheci bakanlar. Ancak bu olanların İkinci Dünya Savaşı sırasında tıbben imkansız Sovyet propagandası olabileceğini göz ardı etmemek gerek. İlginç ancak, pek çok doktor Brukhonenko deneyi için kredi vermiş ve sağlanan bu gelirler olayı meşrulaştırıyor. Ne düşünüyorsunuz gençler? Canlı kafasını gelecekte çoğaltmak mümkün olacak mı?
Aşağıda vereceğim resimler Brukhonenko deneyi fotoğraflarıdır:
Kopyalanması, dağıtılması ve yayınlanması için izin gerekir.
Moskova özel arşivlerindendir.
******************
FAIR USE NOTICE: This page contains copyrighted material the use of which has not been specifically authorized by the copyright owner. Pegasus Research Consortium distributes this material without profit to those who have expressed a prior interest in receiving the included information for research and educational purposes. We believe this constitutes a fair use of any such copyrighted material as provided for in 17 U.S.C § 107. If you wish to use copyrighted material from this site for purposes of your own that go beyond fair use, you must obtain permission from the copyright owner.
******************

[Resim: gcir6CN.jpg]

[Resim: 2SYbaHu.jpg]

[Resim: MgYOvWN.jpg]

[Resim: y3KYguX.jpg]

[Resim: CXXSMVy.jpg]

[Resim: oQNaJWG.jpg]

[Resim: aAJTP1d.jpg]
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla

Yeni Yorum Gönder  Yeni Konu Gönder 

Konu Bağlantı Araçları
Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Konusunun Linki Direkt Link
Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Konusunun HTML Kodu HTML Link
Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Konusu BBCode Linki BBCode Link
Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Rom, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Firmware, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Software, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Yazılım, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları İnceleme, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Video, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Test, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Kutu İçeriği, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Karşılaştırma, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Tamir, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Servis, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Teknik Servis, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Yükleme, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Boot, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Recovery, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Mod, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Kernel, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Backup, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Restore, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Yedek, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Brick, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Unbrick, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Root, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Unroot, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları 3G, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları WiFi, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Wireless, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Ekran, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Dokunmatik, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Ters Dokunmatik, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Tablet, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Tool, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Custom, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Stock, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları CWM, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Driver, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları USB, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Kilit, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Desen, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Desen Kilidi, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Şifre, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Logo, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları ADB, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Animation, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları OTA, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Açılmıyor, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Touch, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Screen, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Yardım, Vücutsuz Köpek Başını Hayata Döndürme Çalışmaları Güvenli Mod


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: